Po co stosuje się hydroizolacje?

Hydroizolacja to uszczelnienie, które chroni dom przed wilgocią i uszkodzeniem przez wodę. Ważne jest, aby uszczelnić swój dom przed rozpoczęciem przebudowy, zwłaszcza jeśli mieszkasz w obszarze, który dostaje dużo deszczu lub śniegu.

Hydroizolacja jest potrzebna na wszystkich ścianach zewnętrznych i dachach, a także na ścianach piwnic i przestrzeniach pełzających. Hydroizolacja powinna być również stosowana w łazienkach i kuchniach, jeśli nie są one wyłożone płytkami lub wykończone płytą gipsową.

Ochrona zewnętrznej części domu przed wilgocią zaczyna się od dachu. Twój dach będzie chronił zarówno przestrzeń na poddaszu, jak i dom przed deszczem, śniegiem i zaporami lodowymi w miesiącach zimowych. Do impregnacji dachu można użyć gontów asfaltowych lub metalowych materiałów dachowych.

Aby zapobiec uszkodzeniu ścian zewnętrznych przez wodę, nałóż na nie powłokę z materiału elastomerowego (jak guma). Powłoka ta stworzy barierę pomiędzy strukturą domu a wszelką wilgocią, która może dostać się przez pęknięcia w ścianach lub oknach. Powłoka pomoże również zapobiec rozwojowi pleśni poprzez utrzymanie niskiego poziomu wilgotności wewnątrz domu.

Uszkodzenie wody może spowodować spustoszenie w Twoim domu lub firmie. Może spowodować poważne uszkodzenia strukturalne i doprowadzić do kosztownych napraw. Łazienka jest jednym z najbardziej narażonych obszarów w domu, dlatego ważne jest, aby prawidłowo ją zaimpregnować.

Hydroizolacja to proces, który chroni ściany przed uszkodzeniem przez wodę, uszczelniając pęknięcia i przecieki za pomocą materiału hydroizolacyjnego, takiego jak guma butylowa, silikonowa uszczelka lub akrylowa uszczelka lateksowa. Można również użyć płynnego produktu hydroizolacyjnego, który rozpyla się bez szlifowania lub oklejania powierzchni w pierwszej kolejności.

Jeśli masz stary budynek lub starszy dom, możesz mieć do czynienia z wodą uszkodzony suchej zabudowy, co jest powszechne w domach zbudowanych przed 1978, kiedy ołów był używany w produktach malarskich. Ta farba na bazie ołowiu żetony łatwo i często znajduje się za tapetą w starszych domach, zwłaszcza jeśli zostały jakieś prace przebudowy wykonane niedawno lub jeśli są obszary, gdzie tapeta została usunięta bez usuwania go pierwszy.

Aby zapobiec rozwojowi pleśni w łazience lub gdziekolwiek indziej w domu, musisz upewnić się, że wszystkie problemy z wilgocią są natychmiast naprawione. 

Sprawdź Hydroizolacje