Micromaster 440

Źródło: https://magsteron.pl/

Micromaster 440 to uniwersalny przemiennik częstotliwości firmy Siemens. Falowniki należące do tej serii wyróżniają się kompaktową budową modułową, pozwalającą na wygodne dostosowanie sprzętu do wymagań stanowiska. Urządzenia te obsługują wektorowe sterowanie bezczujnikowe, a także mogą być łatwo rozbudowywane o dodatkowe moduły funkcyjne i komunikacyjne. Falowniki firmy Siemens z tej serii dostępne są w ofercie naszego sklepu internetowego Magsteron.

Czym wyróżnia się przemiennik częstotliwości Micromaster 440?

Micromaster 440 jest nowocześnie zaprojektowanym falownikiem, który idealnie sprawdza się w przypadku aplikacji wymagających dużej dynamiki sterowania oraz funkcjonalności. Urządzenia z tej serii zapewniają wysoką precyzję regulacji zarówno prędkości obrotowej, jak i momentu obrotowego. Falownik ten może działać z czujnikiem prędkości poprzez zastosowanie opcjonalnego modułu enkodera bądź też bez niego. Przemienniki firmy Siemens z tej serii dysponują znakiem CE Dyrektywy Niskiego Napięcia i Kompatybilności Elektromagnetycznej, a także certyfikatami UL i CUL.

Cechy charakterystyczne

Przemienniki częstotliwości z tej serii występują w wersjach z mocą wyjściową od 0,12 kW do 250 kW, a także w wariantach zasilanych napięciem 230 V 1 AC, 400 V 3 AC oraz 500 V 3 AC. Dostępna jest też odsłona z filtrem klasy A. Falowniki te korzystają z wolnych bloków funkcyjnych do realizacji prostych zadań automatyki, w tym bramek logicznych, timerów, przerzutników czy układów arytmetycznych. Do urządzenia można bezpośrednio podłączyć czujnik temperatury uzwojeń silnika, a na wyposażeniu znajduje się wbudowany regulator PID. Obsługiwane są łącznie 3 różne zestawy parametrów dla sterowania silnika. Modele o mocy do 75 kW posiadają zintegrowany chopper sterowania, a dla mocy większych jest on dostępny jako zewnętrzne akcesorium.