leczenie alkoholizmu Kraków

Leczenie alkoholizmu w Polsce jest darmowe i dostępne dla każdego.Pierwszym i najważniejszym krokiem w stronę porzucenia nałogu, jest zdanie sobie sprawy, że borykamy się z tym poważnym problemem. Nasze chęci są tutaj najważniejszym czynnikiem, który pozwoli nam wieść resztę życia w trzeźwości. Pamiętajmy, że alkoholizm to choroba, a każdą chorobę można, a wręcz trzeba leczyć. W Polsce z alkoholizmem zmaga się około 600-700 tysięcy osób, co niestety uplasowuje nas w niechlubnej czołówce w Europie. Alkoholizm wpływa negatywnie na każdy aspekt życia, zarówno naszego, jak i naszych rodzin. Nikt nie chce umyślnie niszczyć swojego zdrowia, dlatego przedstawiamy metody leczenia alkoholizmu, które z pewnością pomogą tym, którzy chcą skutecznie zerwać z nałogiem.

– Psychoterapia jest nieodłącznym elementem skutecznego leczenia. Alkohol uzależnia zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Zadaniem specjalistów jest uświadomienie choremu, że zmaga się z problemem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są uzależnieni, wypierają problem szukając wymówek, aby dalej pić. Psychoterapeuta motywuje pacjenta i przemawia językiem korzyści dostosowanym dla danej osoby.

– Poradnie odwykowe to miejsca, w których prowadzi się rozmowy z uzależnionymi, a także ich rodzinami. Spotkania z terapeutami odbywają się w godzinach popołudniowych 2-3 razy w tygodniu, a pierwszy etap leczenie trwa zazwyczaj pół roku.

–  Ośrodki odwykowe oferują profesjonalną pomoc lekarzy i terapeutów, którzy organizują sesję grupowe oraz indywidualne. Pierwszy etap leczenia trwa 30 dni. W tym czasie przeprowadzony jest profesjonalny detoks. Najważniejszy jest jednak czas po opuszczeniu ośrodka. Pacjenci i ich rodziny muszą wykazać się odpowiedzialnością i zrozumieniem, aby leczenie alkoholizmu okazało się skuteczne i długotrwałe.

–  Oddziały leczenie zespołu abstynencyjnego, to miejsca gdzie pacjentów przyjmuje się w trybie natychmiastowym, ponieważ ich stan zagraża życiu. Hospitalizacja trwa ok. 10 dni, następnie chorzy kierowani są do poradni odwykowych.

– Farmakoterapia, mimo iż nie jest metodą leczenia alkoholizmu stosowana jest do łagodzenie skutków odstawienia alkoholu.  https://nowy-dzien.pl/leczenie-alkoholizmu