Kto do mnie dzwonił

Gdy nasz telefon komórkowy dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Niestety, często nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to spokojnie uczynić, bo obcy jest nam numer, jaki pokazuje się na ekranie. Zwykle pragniemy odkryć właściciela obcego numeru, więc sięgamy po telefon, a wówczas sygnał nierzadko zostaje przerwana. Możemy mimo tego w inny sposób poznać swojego rozmówcę. Jak to zrobimy?

Od razu zaniechajmy przeglądania ksiąg z numerami, gdyż te pisma już od lat nie wypełniają najważniejszych funkcji. Dobrze zrobimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości znajdziemy dziś odrębne strony wirtualne, jakie zajmują się jedynie numerami telefonów – poznają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy więc na taką stronę, a potem wklepmy do odpowiedniej komórki numer, który nieustannie do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy odpowiedź mieszczącą informacje na temat danego numeru. Warto zauważyć, że tego typu strony są uzupełniane nie jedynie przez ich twórców, bo także przez zwykłych internautów. Oni oceniają numery telefonów, określają, do kogo one należą i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My sami również możemy pisać wiadomości o nietypowych numerach, by w pewnym stopniu pomóc innym osobom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu odnaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych pokaże nam dokładnie, kto jest właścicielem danego numeru, dlatego powinniśmy jedynie skorzystać z takich witryn. Róbmy to zawsze, jeśli będziemy się wahać, czy możemy bez obaw odebrać swój telefon. Lepiej bowiem zawsze dmuchać na zimne.