Czyj to numer?

Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest wypełniona po brzegi, na pewno nie mamy numerów do wszyściutkich ludzi, którzy przebywają w naszej okolicy. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej komórki pojawia się obca kombinacja liczb. Zwykle w tego typu chwilach po prostu odrzucamy połączenie, bo nie chcemy kontaktować się z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zechcemy sprawdzić, jaka osoba może być jego posiadaczem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie musimy od razu biec na komisariat, bo w końcu nie każde dziwne połączenia tworzone są przez oszustów. Często nieznajomy numer telefonu może przynależeć do człowieka z naszej obszernej rodziny, który jedynie wymienił telefon komórkowy albo wybrał innego operatora. A jeśli mamy dostęp do sieci, sami sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać nieznany numer telefonu do sprawdzonej strony szukającej lub od razu zrobić użytek ze strony, jaka interesuje się badaniem i opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona właśnie pokaże nam, co to za numer i do kogo on raczej należy. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i tego typu niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować połączenie przyjaciela, jaki potrzebuje naszej porady.