Często zdarza się, iż Klienci pytają o tzw. reklamy "odblaskowe". Do ich wykonania wykorzystywana jest ploterowo cięta folia reklamowa o właściwościach refleksyjnych. Znajduje ona zastosowanie w produkcji znaków drogowych, oklejaniu samochodów służbowych (karetki pogotowia, policja i tym podobne służby), brzegowych oznakowań naczep samochodowych oraz reklam niestandardowych, których właściciele pragną uzyskać efekt zwiększonej widoczności w warunkach wieczornych i nocnych.

Używana na takie oznakowania folia posiada metalizowany podkład, pozwalający na lustrzane odbicie promieni świetlnych skierowanych kierunkowo na reklamę. W kolorową folię alkydową wtopione są mikroskopijne cząsteczki wysokiej jakości optycznej szkła, działające dodatkowo jak soczewki. Dzięki temu widoczność wykonanych z tego rodzaju folii elementów reklamowych po oświetleniu jest znacznie większa niż wszystkich innych – nawet w warunkach dużego zaciemnienia.
Widać to doskonale na załączonym przykładzie fotograficznym – w ciemnym pomieszczeniu oświetliliśmy wykonane z tego rodzaju folii oznakowanie ostrzegawcze na służbowe pojazdy. Efekt jest bardzo widoczny.

Reklama odblaskowa wykonana przez FAZA Studio

 

Uwaga!
Folia odblaskowa dostępna jest najczęściej w 6 podstawowych kolorach: białym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym, zielonym, niebieskim. W przypadku wersji długookresowych dodatkowo pojawia się również kolor brązowy.

Ze względu na mnogość występujących odmian tej folii reklamowej (różniącej się przede wszystkim trwałością) oraz możliwość zastosowania wielu rodzajów podłoży (od blachy, poprzez tworzywa sztuczne aż po bezpośrednią aplikację na samochodach) wycena zlecenia wykonywanego przy użyciu tego rodzaju folii wykonywana jest indywidualnie.
Prosimy o kontakt z FAZA Studio w celu uzyskania kalkulacji na konkretne formy reklamowe lub systemy oznakowania.