Już w chwili obecnej praktycznie każdy przejaw działalności gospodarczej powinien znajdować swe odbicie w tak potężnym medium informacyjnym, jakim jest internet.
Coraz większa grupa potencjalnych klientów posługuje się internetowymi wyszukiwarkami (takimi jak Google czy Yahoo) aby odnaleźć wykonawcę usługi, porównać zakres ofert, sprawdzić ceny, zlokalizować wygodną dla siebie w dojeździe siedzibę sklepu stacjonarnego czy firmy.
Ne należy także bagatelizować faktu, że coraz częściej – z powodu braku czasu, dla własnej wygody lub oszczędności finansowych – klienci decydują się na zakupy w sieci. Nawet w przypadku, kiedy dany przedsiębiorca oprócz oprócz sklepu internetowego prowadzi również sprzedaż stacjonarną.

Dlatego już od dawna warto było inwestować w zakup dobrej domeny i uruchomić chociażby najprostszą wizytówkę internetową. Niedługo nadejdzie bowiem moment, w którym ten, kto nie będzie odnajdowalny w internecie, nie będzie odnajdowalny właściwie w ogóle.

Jeśli więc nie macie Państwo do tej pory własnej strony internetowej – najwyższy czas o niej pomyśleć.
Należy jednak pamiętać o paru istotnych wstępnych kwestiach:

  • pomimo możliwości uruchomienia własnej strony internetowej na darmowej domenie i hostingu w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej nie jest to zalecane.
    Usługi bezpłatne mają zazwyczaj pewne niewygodne dla internautów i właściciela witryny ograniczenia. Na dodatek strony uruchomione dzięki nim są stosunkowo źle postrzegane przez odbiorców w czasach, gdy opłaty za hosting i komercyjną domenę są tak niewielkie
  • istotnym jest wybranie właściwej nazwy domeny dla strony internetowej.
    Jej trafny wybór może ułatwić późniejsze pozycjonowanie strony oraz wpłynąć na intuicyjne zapamiętywanie jej nazwy przez odwiedzających
  • już na wstępnym etapie prac koncepcyjnych należy dokładnie przemyśleć zamierzony target użytkowników i charakter strony, jej funkcjonalność oraz efekty i korzyści jakie zamierzamy dzięki niej uzyskać
  • bardzo ważny jest odpowiedni do określonych potrzeb wybór skryptu, dzięki któremu witryna zostanie uruchomiona oraz jego późniejsza konfiguracja.