Studio Reklamy w Ząbkach w swojej ofercie posiada oczywiście usługę oklejania samochodów i pojazdów służbowych z wykorzystaniem praktycznie dowolnego rodzaju grafiki.
Do tego celu wykorzystujemy wyłącznie markowe folie – głównie produkcji niemieckiej. Nawet w przypadku aplikacji na powierzchniach płaskich (bez przetłoczeń) używamy co najmniej folii polimerowych – czyli przeznaczonych do długotrwałej ekspozycji w trudnych warunkach. W przypadku powierzchni obłych lub przetłoczeń używane są przez nas folie wylewane – dedykowane właśnie do takich zastosowań.

Grafiki wykonywane na pojazdach narażone są na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, zabrudzenia, gwałtowne zmiany temperatur i uszkodzenia mechaniczne. W związku z tym NIGDY nie używamy do tego typu aplikacji najtańszych folii monomerowych, gdyż ich przeznaczenie jest zupełnie inne. Zaaplikowanie na pojazdy takiego rodzaju folii skutkuje najczęściej odbarwieniem lub deformacją grafik, ich odklejaniem się bądź pękaniem i kruszeniem. Efekty takich "rzeźniczych" praktyk można oglądać często na pojazdach, na których aplikację naniesiono "jak najtaniej", a nie tak, jak wedle wszelkich prawideł sztuki reklamowej powinna ona zostać wykonana.
Pozornym oszczędnościom mówimy stanowcze: NIE – nawet kosztem utraty zlecenia na korzyść wspomnianych "rzeźników".

Oklejanie samochodów wykonujemy poprzez aplikację:

  • prostych grafik, napisów, wzorów, logotypów uzyskiwanych metodą wycinania ploterowego
  • skomplikowanych grafik, fotografii, rysunków uzyskiwanych metodami cyfrowego wydruku solwentowego lub wydruku UV

W razie potrzeby łączone są obydwie powyższe metody.

Oklejanie szyb tylnych i bocznych możliwe jest z zastosowaniem folii One Way Vision (używanej także do grafiki na szybach wystawowych i witrynach sklepowych), którą nasi klienci nazywają również "folią dziurkowaną" :) Po wyklejeniu pełni ona rolę lustra weneckiego – z zewnątrz widać powierzchnię z nadrukowaną grafiką, natomiast od wewnątrz szyba jest w dużej mierze przezroczysta.
Dodatkowo do wykonywania oznaczeń na samochodach specjalistycznych (np. karetki pogotowie) i naczepach samochodów ciężarowych (oznakowanie konturowe) w razie potrzeby wykorzystujemy również tak zwane "folie odblaskowe".

Wszystkie grafiki wykonane metodą wydruków cyfrowych są przez nas dodatkowo zabezpieczane przed działaniem czynników zewnętrznych jedną z poniższych metod:

  • laminatem stałym – przed aplikacją na pojeździe
  • laminatem płynnym – już po aplikacji

Znacznie chętniej i częściej wykorzystujemy laminat stały, jednak w niektórych przypadkach konieczne staje się zastosowanie tej drugiej opcji.

Przykład prostej grafiki wykonanej metodą cięcia ploterowego

prosta grafika na samochodzie

Przykład grafiki wykonanej metodą druku solwentowego

grafika na samochodzie - wydruk

 

Koszt oklejania samochodu oblicza się każdorazowo w sposób indywidualny ze względu na przewidywaną wielkość grafik, metodę ich wykonania, rodzaj wykorzystanego materiału, sposób przygotowania projektu, model auta czy choćby stopień skomplikowania aplikacji.
Zapraszamy do składania zapytań ofertowych.