Od niedawna na rynku pojawiła się seria folii przeznaczonych do wykonywania reklam zewnętrznych i grafik na ścianach i elewacjach budynków. Są to folie barwione w masie, dostępne obecnie w 7 podstawowych błyszczących kolorach: białym, czarnym, czerwonym, zielonym, niebieskim, żółtym i brązowym.

Dedykowane są do wycinania ploterowego i wykonywania reklam, informacji promocyjnej, grafik ozdobnych bezpośrednio na chropowatych zewnętrznych ścianach i elewacjach z pominięciem jakiegokolwiek dodatkowego podłoża.
Folie te (produkcji niemieckiej) należą do grupy folii polimerowych – ich trwałość w warunkach zewnętrznych szacowana jest na 5 lat.
Do 0, 5 roku możliwe jest ich bezproblemowe usunięcie bez wykonywania dodatkowych czynności.
Posiadają wodoodporny klej i dosyć dużą grubość – 0,08 mm.

Folie te mogą znaleźć zastosowanie:

  • w miejscach trudno dostępnych
  • przy wykonywaniu oryginalnych zdobień elewacji wykorzystujących stosunkowo nieskomplikowane elementy graficzne (tzw. wall tattoos)
  • w sytuacjach, gdy montowanie na ścianie dodatkowego podłoża (np. z płyty kompozytowej) staje się niemożliwe lub nieuzasadnione
  • podczas akcji promocyjnych, imprez okolicznościowych, eventów
  • do wykonania tradycyjnych naklejek, reklam, napisów informacyjnych, informacji kierunkowych na ścianach – w punktach handlowych, usługowych, obiektach użyteczności publicznej
  • w zastępstwie „szablonowego” malowania elewacji i ścian

Wycena prac wykonanych z użyciem folii serii CF wykonywana jest każdorazowo indywidualnie (z uwzględnieniem struktury powierzchni na jakiej zostać ma wykonana aplikacja).

 

Poniżej dostępne kolory folii przeznaczonych do bezpośredniej aplikacji na ścianach
zewnętrznych i elewacjach.
Siódmym kolorem jest biały (brak próbki na fotografii).

wzornik-folii-reklamowych-na-elewacje

Przykład zastosowania folii do wykonania naklejki na ścianie – beż użycia dodatkowego podłoża.

naklejka_na_scianie