W ofercie naszej agencji reklamy nie może zabraknąć takich nośników reklamy zewnętrznej jak kasetony reklamowe z własnym źródłem światła. Wykonujemy je z najlepszych dostępnych materiałów i w sposób poparty wieloletnim doświadczeniem, co jest sumarycznie gwarancją ich wieloletniej trwałości.

Specyfikacja materiałowa kasetonów:

 • rama z reklamowych profili aluminiowych 14 cm, trwale pokryta farbą proszkową (malowanie piecowe), dostępną w kolorystyce RAL. Jest to praktycznie jedyny profesjonalny sposób trwałego malowania aluminium
 • plecy wykonane z płyty warstwowej (Dibond, Tubond lub podobne: rdzeń z polietylenu niskiej gęstości pokryty z obu stron warstwą aluminium)
 • elektryka oparta na markowych podzespołach Philips
 • płyty czołowe w zależności od wielkości kasetonu:
  – mleczna plexi opal 4 milimetry lub grubsza
  – poliwęglan komorowy mleczny
 • grafika reklamowa – zależna w metodzie wykonania od projektu:
  – długookresowe folie ploterowe translucentne (przeznaczone do podświetleń)
  – wielokolorowy wydruk solwentowy na markowej folii translucentnej
  – wydruk UV bezpośrednio na płycie czołowej

W zależności od zapotrzebowania, sposobu oraz miejsca ich ekspozycji – kasetony świetlne wykonujemy jako:

 • jednostronne (świecąca tylko czołowa powierzchnia, plecy z płyty warstwowej są w takim przypadku najczęściej skierowane w stronę elewacji budynku)
 • dwustronne (zamiast pleców umieszczona jest druga podświetlana płyta z grafiką reklamową – często stosowane do mocowania przy pomocy tzw. "łapy" prostopadle do ściany budynku lub w realizacjach wolnostojących)

Do kasetonów reklamowych w zależności od potrzeb montujemy również dodatkowy osprzęt elektryczny:

 • "zmierzchówki" – czujniki reagujące na ilość padającego na nie światła – włączają wewnętrzne oświetlenie oświetlenie kasetonu w przypadku przekroczenia progowej jasności otoczenia
 • zegary zmierzchowe – pozwalające ustawić w precyzyjny sposób godzinę włączenia i odcięcia dopływu prądu

Na specjalne zamówienie jesteśmy w stanie przygotować kasetony z oświetleniem diodowym, choć ich nie preferujemy. Co prawda zużywają mniejszą ilość energii elektrycznej, jednak ich samodzielna obsługa serwisowa przez właściciela w przypadku przepalenia obwodu świetlnego jest bardzo utrudniona. W tradycyjnych kasetonach wystarczy zwykła wymiana świetlówki lub startera. Cena wykonania reklamy ze źródłem światła LED jest także dosyć znacząco wyższa niż kasetonu standardowego.

Ze względu na mnogość dostępnych opcji konfiguracyjnych kasetonów oraz znaczną zależność ich ceny od wielkości, rodzaju płyt, oświetlenia czy sposobu wykonania grafik – praktycznie każdy egzemplarz wyceniany jest indywidualnie. Zapraszamy więc do składania zapytań ofertowych –> dział kontakt.
Trzeba jednak przyjąć, ze ich cena waha się w granicach od 800 aż do 1500 PLN netto za metr kwadratowy.

kaseton reklamowy dwustronny

Powyżej przykład niewielkiego kasetonu dwustronnego mocowanego "na łapie" prostopadle do ściany.
Powierzchnię reklamową stanowią płyty plexi z grafiką na folii translucentnej zadrukowanej solwentem.