Kanał RSS

Wyszukaj...

Archiwum dla: 2011


W procesie tworzenia elementów reklamy wizualnej może być wykorzystywane potężne spektrum tworzyw sztucznych. Nie ma sensu jednak opisywać tu wszystkich możliwych – skupimy się więc na kilku najbardziej popularnych, których używamy najczęściej. Jednym z nich jest PVC (polichlorek winylu).

Więcej...

Jako podłoże do tablic informacyjnych można wykorzystać wiele różnych materiałów. Jednak jedne z najbardziej widowiskowych efektów uzyskuje się używając to tego celu PMMA (polimetakrylan metylu), znany pod potoczną nazwą pleksi lub plexiglass. W połączeniu z tak zwanymi "dystansami" (metalowe uchwyty, najczęściej w kolorze chromu lub rzadziej mosiądzu), dostępnymi w dosyć szerokiej gamie rozmiarów i z rozmaitymi metodami nanoszenia grafiki reklamowej lub informacyjnej – plexi stanowi doskonały materiał zarówno na zewnętrzne tablice elewacyjne na budynkach, tabliczki informacyjne, sposób ekspozycji firmowego logo, "ambitniejsze" szyldy lub też eleganckie systemy oznakowania wewnątrz pomieszczeń.

Więcej...

Jednym z podstawowych materiałów używanych w czasie procesu tworzenia reklamy wizualnej są samoprzylepne folie reklamowe. Jeszcze do niedawna (kilkanaście lat temu) ich wybór ograniczony był w naszym kraju do 2-3 producentów i dosyć niewielkiej ilości odmian. Obecnie – ze względu na otwarcie rynku międzynarodowego, gwałtowną ekspansję nowych technologii oraz bezustanne doskonalenie metod produkcji folii – ich asortyment stał się ogromny i ciężki do sklasyfikowania w paru zdaniach…
Folie stały się dziś najczęściej materiałem dedykowanym do ściśle określonych zadań. Ich podział przeprowadzić można na wiele sposobów: w zależności od przeznaczenia, metody obróbki, trwałości, rodzaju powierzchni na których mają być aplikowane, przepuszczalności światła, barwy, sposobu wykończenia powierzchni folii, metody jej wykonania oraz wielu innych.

Więcej...

Tym razem spróbujemy wyjaśnić po co i dla kogo tworzone są katalogi stron internetowych oraz do czego służą :)
Praktycznie każdy świadomy  właściciel strony internetowej, któremu zależy na jej promocji – prędzej czy później zainteresuje się tematem katalogów. Katalog stron internetowych (i to zdecydowanie niejeden) może być po prostu realną szansą na skuteczne zaistnienie firmowej witryny w internecie.

Katalog jest zbiorem wizytówek stron internetowych posegregowanych według tematycznych kategorii.

Więcej...

W ofercie naszych usług poligraficznych znajduje się między innymi wykonanie spersonalizowanych bloczków klejonych oraz bloczków samokopiujących.
Bloki klejone z papieru offsetowego wykorzystywane są najczęściej przez lekarzy i farmaceutów do wypisywania zaleceń dla pacjentów. Można użyć ich jednak jako notesu stanowiącego skuteczne narzędzie promocji praktycznie każdej branży – ze względu na możliwość umieszczenia na kartkach dowolnego tekstu, grafiki lub znaku firmowego.
Bloczki samokopiujące wykorzystywane są z kolei najczęściej w przedsiębiorstwach wydających swoim klientom różnego rodzaju pokwitowania lub zaświadczenia. Wykorzystuje się je również jako firmowe faktury, rachunki, potwierdzenia wpłaty itp.

Więcej...